.

Коверти со брошури, бели, 50 пакувања

Коверти со брошури, бели, 50 пакувања

DEN 2.67

Залиха
Достапно за нарачка

Jam Paper® е идеален бренд за снабдување на секоја ставка што ви е потребна за да бидете сигурни дека вашиот бизнис работи непречено. Овие стандардни бели коверти се совршени за завршување на работата, испраќајќи ги вашите пораки во професионален стил. Нашите коверти доаѓаат во широк спектар на бои и мода, но ако барате основно решение со формален изглед, белиот комерцијален плик со хоризонтална размавта е совршен избор. 5 1/2 во X 7 1/2 во коверти се погодни за деловни покани и документи со специјално големина, а овој пакет од 50 ќе се погрижи секој да ја добие пораката. Боја : Бела. Големина : 5 1/2 x 7 1/2 инчи. Количина : 50 коверти по пакет. Карактеристики на пликот : затворање на гума за џвакање VFLAP, висококвалитетна мазна хартија. Овие коверти се совршени за употреба за испраќање покани, честитки, RSVP, благодарни картички, подароци за родендени, дипломирања, празници и многу повеќе.

Карактеристики на предлогот